Forumumuzdan Daha Kaliteli Yararlanmak İçin 2 Dakikanızı Ayırıp Üye Olunuz.Üye Olduktan Sonra Emailinize Gelen Aktivasyon Koduyla Üyeliğinizi Aktif Etmeyi Unutmayınız...
Forumumuzdan Daha Kaliteli Yararlanmak İçin 2 Dakikanızı Ayırıp Üye Olunuz.Üye Olduktan Sonra Emailinize Gelen Aktivasyon Koduyla Üyeliğinizi Aktif Etmeyi Unutmayınız...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Çok YAKINDA Yepyeni Bir Tema ile Geliyoruz Sitemiz Baştan yenilecek ve Yönetici alımları olacaktır.

'Güiza tam benlik'

YazarMesaj
Mustifix
Administrator
Administrator
Mustifix

Rep Gücü : 33

AntiFebe
AntiFebe AntiFebe:
'Güiza tam benlik' Imgleft500/500'Güiza tam benlik' Emptybarbleue  (500/500)

'Güiza tam benlik' Empty
MesajKonu: 'Güiza tam benlik'   'Güiza tam benlik' EmptySalı Mart 02, 2010 4:55 pm

'Güiza tam benlik' Mustafa-denizli-idman-21457_501
Daha önce Güiza için ağladığı öne sürülen Mustafa Denizli; "Daum'un oyun sistemi İspanyol golcüye uygun değil. Beşiktaş'ta oynasaydı çok daha farklı bir grafik çizerdi" dedi.

Beşiktaş'ın hocası Mustafa Denizli "Daum'un oyun sistemi İspanyol golcüye uygun değil. Beşiktaş'ta oynasaydı çok daha farklı bir grafik çizerdi. Güiza çok hassas bir yapıya sahip. Eğer iyi motive edilir ve saha içinde desteklenirse, istenilen verimi de verir" dedi.

İşte tecrübeli çalıştırıcının yapmış olduğu açıklamalar:

Ali Karaboğa: Kayseri galibiyetiyle zirve yarışından kopmadınız. Ancak son üç maça baktığınız da sahada çok farklı bir Beşiktaş vardı. Bunun nedeni sizce neydi?
Mustafa Denizli: Rahatsızlığım döneminde oynanan Gençlerbirliği maçında oyuncularım tam anlamıyla başarılı bir performans sergileyerek aldıkları galibiyeti bana hediye ettiler. Bu moralle gittiğimiz Gaziantep'te aldığımız yengi beni şoka soktu. Takımımı tanıyamadım. Ancak Galatasaray maçında ortaya koyduğumuz futboldan memnundum. Bu da beni diriltti. Hafta içinde Kayseri maçının ne kadar önemli olacağını iyi biliyorduk. Şampiyonluk için bu zor deplasmandan mutlaka 3 puanla dönmemiz gerekiyordu. Bunu da başardık. Hayata yeniden döndüm bu galibiyetle... Önümüzde çok önemli maçlar var. Ligin 31. haftasında şampiyonluktaki ekipler yalnız kalacaktır. Bugün den kimin şampiyon olacağını söylemek yanlış olur. Tabii ki gönlüm Beşiktaş'ın ipi göğüslemesi... Bunu da başaracak güçteyiz.

A.K.: Geçen günlerde basında Sizin Bursa maçında kulübede gözyaşlarına hakim olamayan Güiza'yı ekranlarda gördüğünüz de duygulandığınızı ve sizin de ağladığınız yönünde haberler çıktı. Bu konuda ki görüşlerinizi almak isterim. Gerçekten Güiza için ağladınız mı?
M.D.: Ağlama konusu abartılmış... Evet; Güiza'nın o durumuna üzüldüğüm doğrudur. Ancak beni tanıyanlar böyle bir durumda olmayacağımı da bilirler. Güiza, Türkiye'ye geldiğinden beri bir baskı altında. Bu da onun gol atmamasından doğuyor. aynı sorunu şu an biz de Nihat yaşıyor. Böyle oyuncular hassatır. Üstündeki baskılar karşısında daha da hırslanırlar ama hata yapma oranı da artar. Daum'un sisteminde Güiza başarılı olması zor. Beşiktaş'ta oynasaydı çok daha başarılı olurdu. Benim futbol anlayışıma uygun yapıda bir oyuncu. değerlendirmek önemli... Her teknik adamın sistemi farklıdır. Ancak yıldız oyuncuları değerlendirirken de bireysel yeteneklerini de kullanmak gerekir.

A.K.: Yıl sonunda ayrılacağınız doğru mu? Bu kararınız Beşiktaş'ın şampiyonluğu ile de değişemez mi?
M.D.: Benim prensiplerim bellidir. Tek yıllık sözleşme yaparım ve sezon sonu değerlendirmemi yaparak yönetimle masaya otururum. Şu an tek düşüncem takımımın başarılı olması için ne yapmam gerektiği. Başka bir düşünceyi kafamda taşımam yanlış olur. Hiçbir zaman görevden kaçmadım işimi de yarım bırakmadım. Ne yönetim ile ne de başka birileriyle bir sorunum yok. Bunları bugün konuşmak çok yanlış olur. Yeri ve zamanı geldiğinde tabii ki bazı kararlarım var bunları da sizlerle paylaşırım. ama şu an değil...

A.K.: Sağlık durumunuzun şu an sizi etkilediği konusunda bazı yorumcular fikir birliği içinde. Sizce gerçekten rahatsızlığınız teknik adam yapmanızı engelliyor mu?
M.D.: Bunlara sadece gülüyorum. İnanı birçoğuna sorsanız hastalığımın ne olduğunu bile bilmez. Meydanı boş bulduklarında köşelerini doldurmak için bir şeyler yazıyorlar. Bu yıllardır böyle olmuş ve böyle de sürecek. Ne kadar sağlıklı olduğum veya olmadığım ortada. Kimseye kulak asmıyorum. Tek üzüldüğüm taraftarımızın bunlardan etkileyecek olmasıdır. Ailem de arkadaşlarım da benim yanımda. Mesleğimi öyle çok seviyorum ki hastaneden çıktığım gün G.Birliği maçında sahada olmak istedim. Artık gerisini siz düşünün...

A.K.: Beşiktaş'tan sonra Fenerbahçe ve Galatasaray'da Avrupa'ya veda etti. Rakipleriniz bir açıdan lige geri döndü. Sizin planlarınızı bozdu mu?
M.D.: Hiçbir zaman rakiplerimizin durumuna veya kayıplarına göre bir hesap yapmadım. Fenerbahçe ve Galatasaray'ın Türk futbolu adına Avrupa'da devam etmesini gönülden isterdim. Bunun tersini düşünmem mümkün değil. Tabii ki iki ezeli rakibimizin lige dönmesi konusunda etken olacaktır. Onlar da bizim gibi şampiyonluğu daha çok isteyecek ve buna göre güçlerini sarf edecektir. Yönetimler, teknik adamlar ve futbolcular her zaman başarı ister. Taraftarlar da bunu görmek. Bu bir maratondur ve zirveyi ön de kapatan da başarıyı yakalamıştır. Sezon sonu bunu görmek isteyen taraf olmayı istiyoruz.

KAYNAK: Ajansspor

'Güiza tam benlik'
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Guiza mı ? İvankov mu ?
» Orta Direk Guiza :)