Forumumuzdan Daha Kaliteli Yararlanmak İçin 2 Dakikanızı Ayırıp Üye Olunuz.Üye Olduktan Sonra Emailinize Gelen Aktivasyon Koduyla Üyeliğinizi Aktif Etmeyi Unutmayınız...
Forumumuzdan Daha Kaliteli Yararlanmak İçin 2 Dakikanızı Ayırıp Üye Olunuz.Üye Olduktan Sonra Emailinize Gelen Aktivasyon Koduyla Üyeliğinizi Aktif Etmeyi Unutmayınız...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Çok YAKINDA Yepyeni Bir Tema ile Geliyoruz Sitemiz Baştan yenilecek ve Yönetici alımları olacaktır.

Tugay Kerimoğlu imzayı attı!

YazarMesaj
Mustifix
Administrator
Administrator
Mustifix

Rep Gücü : 33

AntiFebe
AntiFebe AntiFebe:
Tugay Kerimoğlu imzayı attı! Imgleft500/500Tugay Kerimoğlu imzayı attı! Emptybarbleue  (500/500)

Tugay Kerimoğlu imzayı attı! Empty
MesajKonu: Tugay Kerimoğlu imzayı attı!   Tugay Kerimoğlu imzayı attı! EmptyPerş. Mart 04, 2010 4:31 pm

Tugay Kerimoğlu imzayı attı! Tugay-polat-21504_501
Galatasaray Kulübü'nde futbol altyapısının başına, sarı-kırmızılı eski futbolcu Tugay Kerimoğlu getirildi.

Florya Metin Oktay Tesisleri Altyapı Binası'nda düzenlenen törene Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, teknik direktör Fatih Terim ve Tugay Kerimoğlu katıldı.

Galatasaray'da total futbol adına bazı çalışmalar yaptıklarını belirten Adnan Polat, "Burada altyapının oluşmasında futbolculuğundan başlayarak Galatasaray'da takım kaptanlığını ve teknik direktörlük yapan Fatih Hocanın çok emeği var. Sadece bu altyapının gelişmesinde değil, aynı zanda Tugay'ın kariyerinde de çok büyük katkısı var. Ben Galatasaray'da, Başkan Yarımcılığı görevini yürütürken Tugay 16 yaşındaydı. O dönemlerde bir kural vardı. Tüm futbolcuların çantalarını en küçük futbolcu taşırdı. Bu isimde Tugay'dı. Biz o zaman bu kuralı değiştirdik ve herkes kendi çantasını taşıyacak dedik" dedi.

Tugay'ın kariyerini herkesin çok iyi bildiğini vurgulayan Polat, "Tugay Kerimoğlu bundan sonra Galatasaray'ın altyapısının başında bizlerle olacak. Ayrıca altyapımızda Jan Derks var. Buradaki müfredatı hazırlayan kişi kendisidir. Kendisi Ajax'ta çalıştı. Yine Glasgow Rangers'ta önemli çalışmalar yaptı. Ayrıca başka ülkelerin takımlarında altyapılarda görev aldı. Şimdi buradaki müfredatın yapılanmasında Tugay'la birlikte çalışmalarını sürdürecek" diye konuştu.

Altyapının, A Takımlar bir bütün olarak yönetilmesi gerektiğini düşündüklerini belirten Başkan Adnan Polat, "Buradaki temel amacımız Galatasaray altyapında yetişecek sporcuların yetişeceği tesisleri fiziki şartlarını ve altyapıdan gelecek futbolcunu profesyonel takıma çıktığında aynı oyun anlayışına adapte olmasıdır. Altyapının, A takımla bir bütün olarak yönetilmesi gerektiğini düşündük. Bu nedenle Tugay'ı bu görevin başına getirdik. Kendisi 10 yaşınayken buralarda yetişti. Uzun yıllar Galatasaray'a hizmet ettikten sonra Türk futbolunu yurt dışında en iyi temsil eden isim oldu. Kendisinin uzun yıllar burada görev yapmasını diliyorum. Umuyorum ki Galatasaray'ın eski futbolcularını da burada görev almaya ikna eder. Kendisine hayırlı olsun diyor ve tebrik ediyorum" ifadelerini kullandı.

Başkan Adnan Polat'tan sonra söz alan Fatih Terim ise şunları kaydetti:

"Zaman çok çabuk geçiyor. Buraya geldiğimde bir kez daha anladım ki futbolculuk günlerimden bu yana bu kapıdan gireli 40 yıl olmuş. Bu süreçte G.Saray'ın nerelerden nereye geldiğini büyük aşamaları kaydederek geldiğini ben en iyi bilenlerden biriyim. Bu tören benim için de çok anlamlı. Talebem olan, futbolu ile Türkiye'yi değil İngiltere'yi bile kendisine inandıran bir kardeşim bana göre imzanın çok ötesinde bir anına şahit etmek çok anlamlı. İyi günü, kötü günü, her şeyi tecrübe etmiş biri. İngiltere yıllarında gösterdiği azim ve aşama herkesi kendine hayran bıraktı. Bu kadar deneyimli bir ismi altyapıya kazandıran başta Adnan Polat olmak üzere yönetimi de tebrik ediyorum. Artık Tugay ait olduğu camiaya altyapıdan hizmet verecek. Yeni Tugaylar, Metin Oktaylar, Ardalar, Hakan Şükürler çıkarmak için çalışacak. Neyin doğru neyin yanlış olduğunu o gençlere gösterecek ve bu onun için çok daha büyük görevlerin bir başlangıcı olacak. Benim Galatasaray'da yaşadığım sevinçlerin ona da nasip olmasını diliyorum. Buraya bir çok kişi hizmet etti. Rahmetli Salih hocadan Ali Yavaş'a kadar herkes görev aldı. Bir çok hoca dünya futboluna hizmet ediyor. Bülent Azerbaycan'da bir altyapı kuruyor. Tugay da çok önemli bir yere geldi."

TUGAY KERİMOĞLU: "GALATASARAY'LA SÖZLEŞME KONUŞMAM"

Tugay Kerimoğlu ise Fatih Terim ve Adnan Polat'a teşekkür ederek, "Üstümde çok emekleri olan insanlar. Bundan sonra altyapıdan A Takıma hizmet eden oyuncuları yetiştirmek için buradayım" şeklinde konuştu.

"Kimseyi ezmeye değil, aksine ne kadar faydalı olurum düşüncesi ile geldim" diyen Tugay Kerimoğlu, "10 senelik dönemi arkamda bırakarak soru işaretleri olmadan döndüm. Bu kulübe hizmet ettiğim için onurlu ve gururlum. Altyapıdan yukarıya faydalı, Galatasaray kültürü almış oyuncular kazandırmak istiyoruz. Hocamızın da nezlinde, bunu sevgi saygı çerçevesinde yapacağımıza eminim. Yeni Ardalar, Hakanlar, Okanlar, Hasan Şaşlar yetiştirmek için buradayım" diye konuştu.

Öncelikle altyapı hocalarıyla fikir alış verişi yapacağını belirten Kerimoğlu eski takım arkadaşlarının da yanında olabileceğini ifade ederek, "Önce hocalarımızla nasıl katkıda bulunacağımızı konuşup, plan-program yapacağız. Eski oyuncu arkadaşlarımızı da yönetim kurulu uygun görürse yanımıza alırız, neden olmasın. Her şey Galatasaray için" şeklinde görüş belirtti.

Galatasaray'a hizmet etmek herkesin seve seve onurla yapacağı bir iş olduğunu vurgulayan Tugay, "Benim hayatımda hiçbir zaman keşke olmadı. Acele etmeden altyapıdan başlayarak bu işin tecrübesini kazanarak, 10 senede aldığım birikimle bu kulübe hizmet vermek adına geldim. A takıma hizmet edecek yeni yüzler kazandırmak için buradayız. Galatasaray'la hiçbir zaman sözleşme konuşmadım. Bundan, boş mukaveleye imza atmayı kastediyorum" ifadelerini kullandı.

Galatasaray'dan bundan önceki senelerde de isimler çıktığını kaydeden Tugay, "Avrupa şampiyonasında Galatasaray altyapısından 7 oyuncu vardı. Bence yetenekler yetişiyor. Bu yeteneklerin üzerine düşmek gerek. Aynı sevgi ile üzerlerine düşerseniz bu güzel çocukların Türkiye'ye daha büyük katkılar yapacağına inanıyorum" dedi.

Toplantıda Tugay Kerimoğlu'nun Galatasaray, Glasgow Rangers ve Blackburn Rovers takımlarında forma giydiği dönemler ile Fatih Terim'le UEFA Kupası'nın kazanıldığı maçtan görüntülerin yer aldığı bir video da izletildi.

Toplantı sonunda Tugay Kerimoğlu altyapı oyuncularıyla birlikte basın mensuplarına poz verdi.

Tugay Kerimoğlu imzayı attı!
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Altyapının Başına Tugay Kerimoğlu Geçiyor
» Altyapının Başına Tugay Kerimoğlu Geçiyor
» Guizaaaaaaaaaaaa :D ( Gol attı !! )
» Başkanlığa 'Demir' attı
» Portsmouth attı, ManUnited kazandı!