Forumumuzdan Daha Kaliteli Yararlanmak İçin 2 Dakikanızı Ayırıp Üye Olunuz.Üye Olduktan Sonra Emailinize Gelen Aktivasyon Koduyla Üyeliğinizi Aktif Etmeyi Unutmayınız...
Forumumuzdan Daha Kaliteli Yararlanmak İçin 2 Dakikanızı Ayırıp Üye Olunuz.Üye Olduktan Sonra Emailinize Gelen Aktivasyon Koduyla Üyeliğinizi Aktif Etmeyi Unutmayınız...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Çok YAKINDA Yepyeni Bir Tema ile Geliyoruz Sitemiz Baştan yenilecek ve Yönetici alımları olacaktır.

Sahibinden satılık altın ayakkabı!

YazarMesaj
Mustifix
Administrator
Administrator
Mustifix

Rep Gücü : 33

AntiFebe
AntiFebe AntiFebe:
Sahibinden satılık altın ayakkabı! Imgleft500/500Sahibinden satılık altın ayakkabı! Emptybarbleue  (500/500)

Sahibinden satılık altın ayakkabı! Empty
MesajKonu: Sahibinden satılık altın ayakkabı!   Sahibinden satılık altın ayakkabı! EmptyCuma Mayıs 07, 2010 6:39 pm

Sahibinden satılık altın ayakkabı! Oleg-salenko-22813_501
1994 Dünya Kupası'nın gol kralı Rus forvet Oleg Salenko, borçlarını ödemek için, kupada kazandığı altın ayakkabı ödülünü 500 bin dolara satmaya hazırlanıyor.

Ukrayna'nın Blik gazetesine açıklama yapan Salenko, "Birleşik Arap Emirlikleri'nden çok iyi bir teklif aldım. Küçük bir şirketim var, küresel ekonomik krizden sonra her şey kötüye gitti ve borçlarımı ödemem lazım" dedi.

1995-96 sezonunun ikinci yarısında İstanbulspor'a transfer olan ve ardından yaşadığı sakatlıktan dolayı futbolu bırakmak zorunda kalan 48 yaşındaki Salenko, "Beş parasız kalmadım ya da her şeyimi satmak zorunda değilim, ancak teklif çok cazipti. Zengin Arap şeyhleri, ödülüme iyi bakacaklarını ve müzede sergileyeceklerini söylediler" diye konuştu.

"Ödülün, Rusya ya da Ukrayna'da kalmasını tercih ederdim" ifadesini kullanan Salenko, "Aynı teklif buradan gelseydi, dışarıya satmak zorunda kalmazdım" dedi. Bir dönem İstanbulspor'da da forma giyen Salenko, Zenit Saint Petersburg, Dinamo Kiev, Valencia ve Glasgow Rangers gibi takımlarda oynadı.

Salenko, 1994'te ABD'de düzenlenen Dünya Kupası'nda 6 gol atarak, Bulgar Hristo Stoickhkov ile birlikte gol kralı olmuş ve altın ayakkabı ödülünü kazanmıştı. Rus forvet, bu kupada Kamerun'a karşı oynadıkları ve 6-1 kazandıkları maçta 5 gol atarak, Dünya Kupası finallerinde bir maçta en çok gol atan oyuncu olmuştu.

Sahibinden satılık altın ayakkabı!
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» 'Altın topuk'
» Sivas altın buldu